Звіт про перший модуль тренінгу-навчання 2023: “Психологічне консультування в складних життєвих обставинах”
Шановні колеги і друзі! Публікуємо звіт про перший модуль тренінгу-навчання...

Звіт

Про проведення першого модулю освітньо-професійної програми:

«ПСИХОЛОГІЧНЕ КОНСУЛЬТУВАННЯ  В СКЛАДНИХ ЖИТТЄВИХ ОБСТАВИНАХ»

  

27-29 жовтня 2023 року лабораторією екологічноі психологіі Інституту Г.С.Костюка НАПН України спільно з Громадською організацією «Товариство незалежних експертів» в рамках Освітньо-професійної школи „Психологія сучасного способу життя” та проєкту: «Коло професійної взаємопідтримки» було  проведено перший модуль освітньо-професійної програми: «Психологічне консультування  в складних життєвих обставинах».

            В роботі в рамках освітньо-професійної програми взяли участь як студенти і молоді спеціалісти, так і досвідчені практикуючі психологи, фахівці соціальної роботи, викладачі. Всього взяли участь в рамках очного (наживо) навчання – 16, он-лайн – 37 учасників з різних областей України (Київська, Вінницька, Дніпропетровська, Львівська, Чернігівська, Миколаївська, Харківська, Донецька, Запорозька) та зарубіжжя (Ізраїль, Німеччина, Кіпр, Греція, Іспанія).

Основними викладачами-тренерами першого етапу були:

      Швалб Юрій Михайлович – доктор психологічних наук, професор, із темою: «Новітні парадигми консультування у викликах війни». В рамках першого етапу програми були розкриті такі питання, як парадигма консультування як відображення клієнтського запиту, опрацьоване питання війни як чинник трансформації образу світу та образу життя, а також стратегій життєдіяльності – успіхів та невдач;

      Дідковський Сергій Володимирович – методолог, бізнес-консультант, партнер проєкту. В рамках зустрічі було розглянуто тему: «СМД- консультування – підхід до   вирішення  проблем клієнтів, шляхом  розвитку  схем їх мислення та діяльності»;

Хоружий Сергій Миколайович – кандидат психологічних наук, доцент. Основні питання, які розглядалися: кризові та психотравмуючі ситуації, типологія кризових ситуацій і клієнтів. Динаміка і причини кризи, війна як джерело психологічної травми в психологічній допомозі та індивідуальному консультуванні. А також основні консультативні парадигми та їх застосування  у практиці консультування: теоретичні положення консультативної практики; когнітивно-поведінкові техніки в практиці консультативної допомоги; трансакційний аналіз у вирішенні клієнтських проблем.

Учасники програми відпрацьовували отримувані знання та вміння, робили домашні завдання. З кожного напрямку програми були запропоновані завдання для самопідготовки в рамках продовження навчання у наступному модулі освітньої програми, який відбудеться 17-19 листопада 2023р.